İçeriğe geç

Hp Laptop Şarj Işığı Yanıyor Ama Açılmıyor [%100 Çözüm]

HP laptopların kullanımının artmasıyla, çoğu kullanıcının başına gelebilecek sorunların da artması kaçınılmazdı. HP laptopların şarj işığının yanıyor olması ama açılmaması gibi durumlar da bunlar arasında yer alıyor. Bu makalede, HP laptopların şarj işığının anlamını, HP laptopların şarj işığının yanıyor olmasının nedenlerini ve HP laptopların şarj işığının yanıyor ama açılmamasının %100 çözümünü inceleyeceğiz.

 

 

HP Laptop Şarj Işığının Anlamı

 

 

Sizinde laptopunuz hp laptop şarj olmuyor yada şarj oluyor açılmıyorsa, HP laptopların şarj işığı, laptopun şarj durumunu göstermek için kullanılan küçük bir işaretçi ışıktır. Şarj işığının yanıp söndüğünü görebilirsiniz. Normal şartlarda, şarj işığı yanıp sönmeye başladığı anda, laptopa şarj olmaya başlar. Aynı zamanda, şarj işığının yanıp sönmesi, laptopun şarj edildiğini veya şarj edilmeye devam ettiğini de gösterir.

 

 

HP Laptop Şarj Işığının Yanıyor Olmasının Nedeni

 

 

HP laptopların şarj işığının yanıyor olmasının nedenleri arasında, şarj kablosunun bozuk olması, şarj cihazının bozuk olması, laptopun şarj konusunda problemler yaşaması veya laptopun pilinin bozuk olması yer alıyor. Bununla birlikte, HP laptopların şarj işığının yanıyor olmasının nedeni, laptopun arıza tespit sisteminin problem yaşaması da olabilir.

HP Laptop Şarj Işığının Yanıyor Ama Açılmıyor: %100 Çözüm

 

 

HP laptopların şarj işığının yanıyor ama açılmamasının %100 çözümü, öncelikle şarj kablosunu ve şarj cihazını kontrol etmektir. Şarj kablosu veya şarj cihazı bozuk ise, bunları değiştirmeniz gerekir. Eğer şarj kablosu ve şarj cihazı bozuk değilse, laptopun arıza tespit sistemini sıfırlamanız gerekebilir. Bu, laptopun güç düğmesine basarak açılmayı denemekten daha iyi olacaktır. Eğer bu işlemlerden herhangi birinin başarılı olması durumunda, laptopunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer HP laptopunuz şarj işığının yanıyor ama açılmıyor olmasının nedeni, laptopun pilinin bozuk olması ise, bu durumda laptopun pilini değiştirmeniz gerekecektir. Pil değiştirme işlemi biraz zahmetli bir işlemdir ve bu işlemi yapmak için yeterli teknik bilgiye sahip olmanız gerekir.

 

 

HP Laptop Şarj Işığının Yanıyor Ama Açılmıyor: %100 Çözüm

 

 

HP laptopların şarj işığının yanıyor ama açılmamasının %100 çözümü, laptopun arıza tespit sistemini sıfırlamaktan, şarj kablosunu veya şarj cihazını değiştirmekten veya laptopun pilini değiştirmekten geçer. HP laptopların şarj işığının yanıyor ama açılmamasının %100 çözümünün ne olduğunu anlamak için, laptopunuzun özelliklerine ve şarj işığının yanıp söndüğü duruma göre karar verebilirsiniz.

HP laptopların şarj işığının yanıyor ama açılmamasının %100 çözümü, laptopun arıza tespit sistemini sıfırlamaktan, şarj kablosunu veya şarj cihazını değiştirmekten veya laptopun pilini değiştirmekten geçebilir. Bununla birlikte, bu durumu anlamak için laptopun özelliklerine ve şarj işığının yanıp söndüğü duruma göre karar vermeniz gerekmektedir.

Servisimizi Arayın